Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

za 

Více informací...

Objednat...

Sázky: Startovní listina "King George" se rýsuje

Sázky: Startovní listina "King George" se rýsuje

Za týden začíná v Kemptonu vánoční festival, jehož hlavním bodem bude King George VI Chase. Pole tohoto dostihu se pomalu rýsuje a přes víkend se udály důležité změny.

Jde především o oznámení, že nebude startovat vítěz Cheltenham Gold Cupu 2015 Conegree, jehož zatím bookmakeři nabízeli v kurzech okolo 5:1. Ten se na dráhu vrátil po zdravotní pauze v Betfair Chase v Haydocku, kde skončil druhý za Cue Cardem. Po poslední práci se však nezdál v takové formě a jeho další start se posouvá buď do Cotswold Chase v Cheltenhamu nebo Denman Chase v Newbury.

Naopak za 10.000 liber byl dohlášen Hendersonův svěřenec Josses Hill. Ten zatím nemá zkušenosti s dostihem na tři míle, ale v Kemptonu se mu daří a vyhrál zde i na podzim. Další výhru přidal začátkem prosince v Huntingdonu a zdá se být v dobré formě. Sázkovky ho většinou vypsaly 9 až 11:1. To je o něco víc, než je nabízen Tea For Two (8 - 9:1), kterého právě v Huntingdonu jasně porazil. Jemu ale prodloužení distance prospěje, když tu loni vyhrál tří mílovou Kauto Star Novices' Chase.

Favoritem je stále obhájce loňského prvenství Cue Card, jehož kurz po škrtu Conegree spadl na 1,8:1. Jeho největším konkurentem by mohl být stájový druh Thistlecrack (4:1), o jeho startu však ještě není rozhodnuto a je varianta, že půjde Kauto Star Novices' Chase. Kanceláře, které ho pro "King George" drží v takzvaném "with a run" (když poběží), ho mají 2,4:1.

V nabídce figuruje i irský Valseur Lido (11:), ale u něj pravděpodobnost startu není moc vysoká. Je totiž favoritem Lexus Chase v Leopardstownu, která se koná v témže týdnu.

V zajímavém kurzu je nabízen předloňský vítěz Silviniaco Conti (21:1), poslední dobou ale již neběhá v takové formě.

Co se týká dráhy, zatím je označována jako "good, good to soft in places". Koncem týdne se však očekávají deště a její pravděpodobný stav v době konání dostihů by měl být "good to soft".

Nejnovější zprávy: Thistlecrack poběží King George VI Chase. Většinou se dá vsadit 2,75:1. Favorit Cue Card tak mírně stoupnul a dá hrát okolo 2:1. Irský trenér Gordon Elliott vysílá do dostihu Outlandera (13:1).

(ob)