Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

za 

Více informací...

Objednat...

Sázky: Vánoční dostihy zamíchaly nabídkou na Cheltenham

Sázky: Vánoční dostihy zamíchaly nabídkou na Cheltenham

Mezi svátky se na ostrovech odběhla řada velkých dostihů. Jejich výsledky samozřejmě ovlivnily kurzovou nabídku na překážkový vrchol sezóny Cheltenham Festival.

Největším byla King George VI Chase v Kemptonu. Ačkoli se zde střetla jen pětice soupeřů, šlo o velmi kvalitní koně. Rozdat si to ale mezi sebou měla především dvojice z lotu Colina Tizzarda, což se sice nakonec potvrdilo, ale Cue Card měl ve vyrovnaném souboji o druhé místo minimální převahu. Dostih se odvíjel takticky a počáteční pomalé tempo asi většině účastníků nesedělo. To by mělo platit i o Thistecrackovi, který by měl mít vytrvalosti na rozdávání. Přesto se dostih pro něj stal jednoznačnou záležitostí a lze si jen těžko představit, kdo by ho měl v CHELTENHAM GOLD CUPU (5300 m) porazit. Sázkovky zareagovaly okamžitě a udělaly z něj horkého favorita s kurzem od 1,8 do 2,25:1.

Jako jeho největší konkurent se zatím jeví další z Tizzardových svěřenců Native River (9:1), který po Hennessy Gold Cupu v Newbury opanoval i Welsh Grand National v Chepstow. Bylo to i díky tomu, že handicapy na tento dostihy byly určeny již před "Hennessy".

Důležitým dostihem byla i Lexus Chase v irském Leopardstownu, kde měl nakonec nejvíce sil Outlander před dalším svěřencem Gordona Elliotta Don Poli. Těsné třetí místo získal loni druhý z Cheltenham Gold Cupu Djakadam. Ten je pro letošek držen v kurzech 13 až 15:1 a podobně je na to teď i Outlander. Naopak Don Poli, který se po špatném vstupu do sezóny opět ukázal v dobrém světle, je v kurzech od 25:1. Je totiž avizováno, že jeho hlavním cílem by měla být Grand National, pro níž je momentálně držel v širším poli favoritů většinou 17 až 21:1.

Ve hře by měli být i rekonvalescenti. Především loňský vítěz Don Cossack(11:1), jehož šance však budeme moci lépe posoudit až po jeho avizovaném návratu na dráhu v únoru. Předloňský vítěz Conegree (11 - 13:1)se sice již ukázal druhým místem v Betfair Chase, jeho další start se však odložil. V podobných kurzech je nyní nabízen i Cue Card, který měl loni na jedné z posledních překážek pád, jeho cesta ale možná povede jiným směrem.

 

Colin Tizzard se totiž nechal slyšet, že se mu nechce posílat všechny tři hvězdy do jednoho dostihu a je tu tedy varianta, že Cue Card půjde v Cheltenhamu RYANAIR CHASE(4200 m), kterou vyhrál již v roce 2013. Stal se tak hned spolufavoritem v kurzech okolo 5:1.

V Lexus Chse měl ještě nad poslední překážkou všechny šance Valseur Lido, nakonec však na něj zbylo čtvrté místo. Na vině by mohl být nedostatek vytrvalosti a proto i on by měl pravděpodobně směřovat do tohoto dostihu. Bookmakeři ho většinou mají 8 až 9:1.

V prvních dvou startech sezóny se ukázal na distancích okolo 4000 metrů dobře Josses Hill. V King George VI Chase se ale trochu upuloval. Tenhle dostih by mu mohl sednout. Zatím je 11 až 13:1.

Willie Mullins se dal slyšet, že Vroum Vroum Mag je tak flexibilní, že jí může poslat do jakéhokoli dostihu a nevylučuje start ani v "Ryanair". Její kurz se u ní pohybuje od 7 do 13:1. Na burze Betfair je však nabízena i 24:1 a to trochu napovídá, že by měla mít větší preference v jiném dostihu. U Willieho Mullinse však nikdo neví a letos již dokázal svými rošádami zamotat hlavu bookmakerům i sázkařům.

Větší šance, že se objeví v tomto dostihu, má další jeho svěřenec Un De Sceaux, který figuruje jako spolufavorit dostihu (5 - 7:1). Ten se zatím na ostrovech specializoval na dvě míle, ale ve Francii si dokázal poradit i s delší distancí. A v Champion Chase má Mullins jiné eso.

 

Tím je bezpochyby Douvan. Ten se mezi svátky představil v Cashcard Chase v Leopardstownu, kde opět neměl se soupeři sebemenší problém. Pro CHAMPION CHASE (3200 m) je tak držen v takřka nehratelných kurzech 1,33 až 1,5:1.

 

V Chritmas Hurdle v Kemptonu potvrdil roli favorita Kingův Yanworth a jeho kurz pro CHAMPION HURDLE (3300 m) je okolo 6:1. Druhý byl The New One, pro něho je však lepší kopec v Cheltenhamu a kurz až 21:1 se tak zdá trochu přehnaný. V irském Leopradstownu se zas pěkným vítězstvím v Ryanar Hurdle blýsnul Petit Mouchoir (9 - 11:1).

Favority však zůstávají hvězdy Willieho Mullinse, přestože se zatím v této sezóně na dráze neobjevily. U obhájkyně prvenství Annie Power (3,2 - 4,3:1) to není nic divného, protože i v minulých  sezónách začínala později. Loni v Champion Hurdle zaskakovala za zraněného předloňského vítěze Faugheena (2,75 - 3,75:1), jehož návrat se očekával právě o Vánocích, ale zatím byl odložen.

 

Zajímavé jsou i dostihy nováčků. Pro ARKLE CHASE (3200 m) zůstává dvojice favoritů zachována. Altior (2 - 2,5:1) totiž s přehledem opanoval Wayward Lad Chase v Kemtonu a žádnou práci neměl se svými soupeři ani Min (4:1) v RP Novice Chase v Leopardstownu.

 

V RSA CHASE (4900 m) se zatím věří Irům. Mullinsův Bellshill (6:1) vyhrál mezi svátky Shannon Airport Chase v Limericku. Our Duke (11:1) zas porazil Coney Islanda (11 - 13:1) v Neville Hotels Novice Chase v Leopardstownu. V témže dostihu byl zadržen Alpha Des Obeaux, momentálně nabízen v kurzech 17 - 21:1.

V Kauto Star Novices' Chase v Kemtonu si velmi aktivně počínal Hendersonův Might Bite (13:1) a do cíle mířil s velkým náskokem. Na poslední překážce však měl pád.

 

Pro SUPREME NOVICES' HURDLE (3200 m) zůstává favorit Moon Racer (7:1). Pozici spolufavorita po špatném výkonu v Kemptonu opouští Jenkins (17:1).

 

Druhým favoritem NEPTUNE NOVICES HURDLE (4200 m) byl Robin Roe, ten se ale při pádu v Challow Novice´s Hurdle na Silvestra v Newbury zranil a sezóna pro něj skončila. Do hry se dostal vítěz tohoto dostihu Messire Des Obeaux (11 - 13:1). Favoritem zůstává na překážkách dosud neporažený Death Duty (8:1) Gordona Elliotta.

(ob)