George R - Gitano Hernando překvapí zkušenější soupeře

Výborně obsazené dostihy v Dubaji a zahajovací mítink nové rovinové sezóny v Doncasteru - to jsou hlavní taháky poslední březnové soboty.

Tipy na dostihy v Meydanu chronologicky v našem čase.

Tip 1                 Finjaan (č. 11)

                   Betfair V 12.5 / 1         1 eur

14.20 hod. Al Quoz Sprint (Gr. 3) 1.200 m

Loni byl zkoušen i na delší vzdálennost, ale jeho optimem by měla být právě tato. Delší pauza od posledního startu by nemusela vadit, příprava proběhla podle zpráv ze stáje podle představ.

Tip 2                 Desert Party (č. 11)

                   Betfair V 3.35 / 1          2 eur

14.55 hod. Godolphin Mile /Gr. 2) 1.600 m

Loni velmi úspěšný ve svém ročníku při dubajských startech. Letošní sezónu zahájil trochu později vítězstvím na kratší trati. Dobrá forma domácí stáje je rovněž doporučující a tak by zde měl potvrdit roli favorita.

Tip 3                Alexandros (č. 11)

                   Betfair V 8.2 / 1            2 eur

16.55 hod. Dubai Duty Free (Gr. 1) 1.800 m

Další zástupce domácí stáje Godolphin tentokrát favoritem nebude. Při svém posledním startu tuto roli nepotvrdil, když podlehl v závěru právě dnešnímu favoritovi Presvisovi. Ten startuje letos také potřetí a v sedle bude mít již třetího jezdce, což by mu spolu s nepříliš výhodným startovním boxem mohlo způsobit problémy. Alexandros by se mohl pokusit poměr sil opět otočit ve svůj prospěch.

Tip 4                 Gitano Hernando (č. 2)

                    Betfair V 6 / 1             2 eur

18.45 hod. Dubai World Cup (Gr. 1) 2.000 m

Oproti zkušenějším soupeřům nemá na kontě tolik předchozích úspěchů, ale poslední starty naznačují velký progres. Také v bookmakerských kruzích je velmi respektován a jeho naděje může zvýšit i přítomnost K. Fallona v sedle.

Tip 5                  Penitent (č. 5)

                    Betfair V 4.1 / 1           2 eur

Doncaster 15.10 hod. William Hill Lincoln hcp (cl. 2) 1.600 m

Zřejmě oprávněný favorit hlavního dostihu otevíracího rovinového mítinku nové sezóny. Tr. Haggas angažoval do sedla zkušeného J. Murtagha a výhodou by mohla být i "rovná" jízda po bariéře ze startovního boxu 1.