Vabank – Alberto letos konečně skóruje

Můj tip do Oaks Mezzanine (V/M) obsadila druhé místo, když útočila z chvostu pole a v krátké mostecké rovině se k vítězné Rabbit Zamindar nestihla přiblížit. Potvrdil jsem si ji ale v původním kurzu, takže i tak mi přinesla mírný zisk.

 

Alberto - V

KV - 3. dostih (ne, 15:30)

Betino 2,5:1 - 2 eura

Když se dostane do cíle, většinou nenajde přemožitele. Po dvou letošních startech je ale stále bez vítězství. Nejprve pro pád jezdce nedostal do cíle a poté skončil na třetí příčce. Tehdy ho o vítězství připravila chyba na poslední překážce, a když se nyní vyvaruje skokanskému zaváhání, měl by se vrátit do vítězných kolejí.

 

Makler - V

KV - 4. dostih (ne, 16:00)

Betino 3:1 - 2 eura

Ve své handicapové premiéře se prosadil naplno, a přestože za toto vítězství obdržel přídavek 8 kg, dobře si vedl i před týdnem v Mostě. Tam obsadil druhé místo, když mu nesvědčil pomalý začátek dostihu. V závěrečném oblouku totiž neakceptoval zrychlené tempo a propadal se dozadu. Nárůst distance mu rozhodně prospěje, a pokud někdo ze sedmi účastníků dostihu udá poctivé tempo, měl by zabodovat naplno.

 

Torlus - 1-4

KV - 5. dostih (ne, 16:40)

Betino 1,7:1 - 2 eura

V poslední staru ve Velké květnové ceně se mu sice nedařilo, ale letos poprvé nastoupí na své oblíbené distanci dvou kilometrů a na karlovarské dráze se mu tradičně daří. S prvními dvěma z Ceny JCCR Teassiem a Tullamorem to bude mít složitě, minimálně mezi první čtyři by se ale vejít měl.

Tipy   17 - 40

Konto   0,29 euro

(tipaři hodnotí tip sázkou 1 až 3 euro)