Vabank – Denmana nejvyšší váha nezastaví

Tentokrát mám tip na Hennessy Gold Cup konaný na dráze v Newbury a na pískové dostihy z Wolverhamptonu.

Planet Of Sound (V/M) získal před týdnem druhé místo, když chyboval na jednom ze skoků v době, kdy se lámal chleba dostihu a ani silným spídem už náskok Albertas Runa smazat nedokázal. Lought Derg (V/M) předvedl jeden ze svých slabších výkonů, když v roztahaném poli odcouval na páté místo.

 

Denman – V/M

Newbury – 5. dostih (so, 15:40)

Betfair 5,3/2,08:1 – 2 eura

V podobných dostizích většinou platí, že může vyhrát skoro kdokoliv a favoritům s minimem handicapových zkušeností se obvykle vyhýbám. Tady ale udělám výjimku. Denman sice ponese o 5,5 kilo více než druhý nejvíce zatížený soupeř, ale při jeho tělesné konstituci mu váha nedělá žádný problém. Loni měl sice na své poměry trochu slabší sezónu, ale to se na dráhu vracel až v jejím závěru po zdravotních problémech. Tento dostih už jednoznačně ovládl před dvěma lety a ani tentokrát na něj nikdo stačit nebude.

 

Laurie Grove – V/M

Wolverhampton – 7. dostih (so, 21:50)

SP – 1 euro

Po střídavých úspěších v početných handicapech na trávě se vrátil na pískový podklad blízkým druhým místem. Oproti většině svých soupeřů je ve věku, v němž by měl být ještě na vzestupu a s Kierenem Fallonem v sedle se tedy prosadí naplno.

Tipy   2 - 4

Konto   - 0,1 euro

(tipaři hodnotí tip sázkou 1 až 3 euro)