Vabank – France Extreme při sestupu do čtyřky nezaváhá

Minule byl mým jediným tipem Pipistrello (V/M), jehož spíd ale přišel trochu pozdě a třetí místo mu uniklo rozdílem krátké hlavy.

 

Nazgůl - 1-3

KV - 2. dostih (15:15)

Betino 2,25:1 - 2 eura  

Na závěr loňského roku suverénně opanoval žákovku a letos ve svém progresu pokračuje. Naposled ztrácel ze šestého místa jen 3 1/4 délky na vítěze, přičemž tehdy se jednalo o dostih na 1200 metrů a míle by mu měla sedět více, což dokázal svým dubnovým triumfem v lysolabské ceně. Minimálně mezi nejlepší trojicí by tedy chybět neměl.

 

France Extreme - V/M

KV - 3. dostih (15:45)

Betino - 6/2,5:1 - 2 eura

Při svém vstupu do handicapu doplatil na své příliš aktivní počínání v úvodu dostihu. Minule útočil ze středu pole a výsledkem bylo třetí místo. Jako v handicapech nepříliš prověřený tříletek by měl mít ještě nějaké rezervy. Nyní sestupuje o kategorii níže, a i když narazí na čtyřkové poměry na kvalitní konkurenci, měl by i s nejvyšší vahou útočit na vítězství.

 

Step Forward - V/M

KV - 4. dostih (16:15)

Betino 10/4:1 - 1 euro

Loni měl velmi dobrou sezónu a při svém jediném českém vystoupení podlehl v těžké dvojkové ceně jen Aspenovi, přičemž tentokrát favorizovaní Liesbrief s Arabian Gemem se tehdy nevešli ani na tabuli. Z jeho letošních startů se toho o jeho formě mnoho usoudit nedá. V mosteckém Memoriálu Vlastimila Smolíka narazil na příliš silnou konkurenci a dle očekávání skončil mezi poraženými s přijatelnou ztrátou 13 délek na vítěznou Vadeonu. Před týdnem šel na sprinterské distanci jen získat handicap. Nyní by mu měl konečně dostih propozičně sednout, a pokud předvede formu podobnou těm z podzimu, tak to s ním budou mít jeho soupeři hodně složité.

 

Tatanka Wei - 1-4

KV - 6. dostih (17:15)

Betino 2:1 - 2 eura

Po dvou startech v cenách na závodišti v Lysé nad Lebem zamířila do handicapu a obsadila v něm páté místo. Na rozdíl od tohoto běhání nyní může využít její jezdec celou svou úlevu a handicaper jí ještě kilo sebral, takže minimálně o místo by si polepšit měla.

Tipy   11 - 27

Konto   + 2,24 euro

(tipaři hodnotí tip sázkou 1 až 3 euro)