Vabank – Olmaia se do handicapu vrátí vítězně

Z mých tipů z předešlého víkendu uspěl Blue Coral (V), jenž předvedl, že už se vrátil do optimální formy, v níž na něj ani Sharpour nemá nejmenší nárok.

V derby jsem věřil Victory Nextovi (V/M), ale ten ve svém progresu nepokračoval a výsledek dostihu navíc ukázal, že Velká Červnová, ve které obsadil třetí příčku, neměla příliš vysokou úroveň. Odinga (V/M) stačila při svém návratu do třetí ligy jen na poslední dotaci a do formy z počátku sezóny jí zřejmě něco chybí.

 

Double Game - V/M

VCH - 4. dostih (15:30)

Racebets SP - 2 eura

Po dvou startech mezi svými vrstevníky zamířil do handicapu a nevedl si v něm vůbec špatně. Skončil totiž na čtvrtém místě 2 3/4 délky za vítězem, a to jezdil jeho jezdec bez biče a z vysokého startovního čísla v oblouku nabíral metry navíc. Za toto běhání mu handicaper přidal jen kilogramy nesené přes váhu, a tak na tom oproti tomuto startu bude o 2,5 kg velkou úlevu svého jezdce lépe. Čtyři sta metrů navíc by mu překážet nemělo a trenér Török by tak díky němu mohl ještě vylepšit své velmi dobré letošní statistiky.  

 

Olmaia - V/M

VCH - 5. dostih (16:00)

Racebets SP - 2 eura

Přestože loni působila hodně nevyzrálým dojmem, sezónu zakončila s bilancí tří startů, dvou vítězství a jednoho druhého místa. Právě očekávání velkého progresu jí vynesly v letošní premiéře do role favoritky. Tu potvrdit nedokázala, ale narazila na několik soupeřů, kteří jí svými ratingy převyšovali, takže od druhé příčky minimálně vzdálené čtvrté místo nebylo špatné. Teď se vrací do handicapu, v němž na podzim zavěsila s o 5,5 kg nižším ratingem, což je přídavek, jenž by jí zastavit neměl a na její spíd by tak nikdo nemusel najít odpověď.

Tipy   13 - 34

Konto   - 3,96 euro

(tipaři hodnotí tip sázkou 1 až 3 euro)