Vabank – pomůže Mimra Janáčkovi k rekordu?

V posledních týdnech se mé tipařské statistiky zlepšují a potvrdily to i dostihy v Karlových Varech. Alberto (V) ani Makler (V) totiž nenašli přemožitele, i když u druhého jmenovaného jen zásluhou krátké hlavy.

Negativní vliv na mé konto tak měl jen Torlus (1-4), který na své oblíbené distanci nepotvrdil realizačním týmem avizovaný návrat formy.

 

Borůvka Mňam - V/M

Mimoň - 2. dostih (so, 14:45)

Betino 4/2:1 - 2 eura

V podobných handicapech je skoro vždy vpředu, ovšem na první letošní zásah stále čeká. Nyní by se ho ale mohla dočkat, protože několik jejích soupeřů triumfovalo v nedávné době a teď se zřejmě budou muset trochu seběhat. Přestože své poslední starty absolvovala na áčkových závodištích, provinční dráha v Mimoni pro ni nepředstavuje problém, vždyť loni zde byla jen o hlavu druhá. Ve frontě na vítězství by tak měla konečně přijít řada na ní.

 

Al Jaz - V

Mimoň - 5. dostih (so, 17:00)

Betino 1,85:1 - 2 eura

Skladba koní, které o víkendu povede Václav Janáček, nasvědčuje dosažení minimálně třech vítězství potřebných k překonání rekordu v počtu triumfů dosažených za sezónu. Jednou z velkých šancí žokeje Janáčka je Al Jaz, jenž po velmi dobrém debutu trochu zklamal ve Varech, ale minule si napravil reputaci druhou příčkou. Tentokrát by pro něj neměl představovat problém žádný ze soupeřů. Navíc svěřenci trenéra Mimry jsou stále ve skvělé formě.

 

Radovan - V

Mimoň - 4. dostih (ne, 15:45)

Betino 1,7:1 - 2 eura

Z nedělních dostihů pro vybírám další tip, za nímž stojí duo Mimra - Janáček. Radovanovi je už sice jedenáct let, ale vpředu chybí málokdy. Výrazněji ztratil na vítěze jen při svém šestém místě v Benešově, ovšem tehdy na tom měla podíl extrémně měkká dráha (7,5). Podle rozdílu nesené váhy a handicapu se mu blíží jen Redaktor, ale ten letos neměl jediný světlejší okamžik a navíc je stejně jako Cool Glen z tréninku Janáčkova zaměstnavatele Filipa Neuberga, takže šampiónova volba o mnohém vypovídá.

Tipy   19 - 43

Konto   + 5,29 euro

(tipaři hodnotí tip sázkou 1 až 3 euro)