Vabank – Twis Magic to v Sandownu umí

To nejdůležitější se zítra na ostrovech odehraje na dráze v Sandownu a právě tam se představí trojice mých tipů.

I písky v Kemptonu navýšily mé konto. Plum Pudding (V) sice skončil bez lepšího momentu vzdáleně sedmý, ale ukázalo se, že oprávněná bylo moje důvěra v Les Fazzani (V). Ta si sama nadiktovala tempo a v závěru bez většího boje odrazila všechny útoky.

 

Crack Away Jack – V

Sandown – 3. dostih (so, 14:55)

Betfair 1,85:1 – 2 eura

Na start se zde postaví pouhá čtveřice nováčků nad těžkými skoky, kteří všichni zaznamenali při posledním startu vítězství. Nad proutěnými překážkami byl z tohoto kvarteta nejúspěšnější Crack Away Jack, který loňskou sezónu zakončil čtvrtým místem v Champion Hurdle a třída by měla i tentokrát rozhodnout v jeho prospěch.

 

Twist Magic – V

Sandown – 4. dostih (so, 15:25)

Betfair 3,85 – 2 eura

Sezónní premiéru absolvoval v handicapu, ve kterém se musel vypořádat s vysokým ratingem 167 liber. Tento těžký úkol zvládl se ctí, když obsadil třetí příčku a to se nedá říct, že by startovní pole mělo slabou úroveň. V Sandownu se mu tradičně líbí, vždyť před dvěma lety tento dostih vyhrál a loni upadl v momentě, kdy byl jediným koněm, který mohl překazit cestu Master Mindeda za vítězstvím. Mezi jeho největší soupeře určitě bude patřit úspěšný navrátilec Well Chief, jehož minulé porážce Master Mindeda ale velký význam přičítat nelze, protože v jeho blízkosti dokončili i papírově podstatně slabší soupeři. Irský Big Zeb je hůře čitelný, ale věřím, že i jeho porážka bude v silách Twist Magica.

 

Russian Trigger – V/M

Sandown – 6. dostih (so, 16:30)

Betfair 4,8/1,81:1 – 2 eura

Loni na jaře ho handicaper neměl moc pod kontrolou, když v prvních dvou startech v handicapech nenašel přemožitele. Že se dokáže vyrovnat i se svou momentální známkou předvedl před třemi týdny v Cheltenhamu, kde obsadil pouhé 4 délky od vítěze vzdálené čtvrté místo. Tehdy ho navíc přibrzdilo několik skokanských chybiček. Když se jich nyní vyvaruje, tak i díky protáhnutí distance o 400 metrů by se zase mohl vrátit do vítězných kolejí.

Tipy   4 - 8

Konto   + 8,52 euro

(tipaři hodnotí tip sázkou 1 až 3 euro)