Vabank – v Kemptonu favorité nezaváhají

Zítra se na kemptonském písku uskuteční dvě zkoušky kategorie listed a právě jich se týká dvojice mých nejčerstvějších tipů.

Dnes Denman (V/M) ukázal, že opírání se o handicapovou matematiku je v jeho případě kontraproduktivní a přes suverénně nejvyšší váhu bezpečně odrazil útoky všech soupeřů. Laurie Grove (V/M) vypadal dlouho dobře, ale v závěru rychle zeslábl. Zřejmě se na něm podepsalo protažení distance o 200 metrů.

 

Plum Pudding – V

Kempton – 4. dostih (ne, 16:45)

4,8:1 – 1 euro

Podle rozdílu nesené váhy a ratingu vychází nejlépe a to, že si svou známku opravdu zaslouží, ukázal v červenci v Newmarketu. Tam totiž v těžkém handicapu nenašel přemožitele jen s o 4 libry nižším handicapem než vlastní nyní. Ani poté ve svých výkonech nepolevil a před týdnem se přesunul z trávy na písek. Pátým místem sice zůstal lehce za očekáváním, ale tehdejší distance dvou kilometrů pro něj byla dlouhá. To míle je jeho optimem, což se třeba o spolufavoritovi Re Barolovi říct nedá.

 

Les Fazzani – V

Kempton – 5. dostih (ne, 17:15)

3,62:1 – 2 eura

Minule sice nepotvrdila roli favorita, ale tehdy doplatila na dlouhé hledání místa k útoku a distance dvou kilometrů pro ni byla krátká. Na trati 2400 metrů dlouhé naposled startovala v handicapu proti jednadvaceti soupeřkám a přes vysoký rating 103 liber o vítězství nemusela ani příliš bojovat. Loni zde skončila druhá, takže ani pískový podklad není důvodem, proč by měla zaváhat.

Tipy   3 - 6

Konto   + 4,28 euro

(tipaři hodnotí tip sázkou 1 až 3 euro)