Vabank – Zaynar odčiní poslední výpadek

Cheltenhamský festival začíná a tak je načase abych trochu rozhýbal své tipařské statistiky. Z úterního programu jsem vybral dvojici tipů.

 

Niche Market – V/M

Cheltenham – 3. dostih (út, 15:40)

Betfair 17,2/5,3:1 – 1 euro

Minule sahal po vítězství a až v posledních cvalových skocích ho odsunul na druhé místo o krátkou hlavu Tricky Trickster, který míří do Gold Cupu, v jehož sázkové nabídce figuruje na pátém místě s kurzem 14:1. To svědčí o velmi dobrém výkonu Niche Marketa, jehož poslední handicapovou zkušeností je start v Hennessy Gold Cupu, kde s o čtyři libry nižším ratingem než vlastní nyní bral v našlapané konkurenci třetí místo. Něco podobného tedy umí, a i když jeho sympatie k cheltenhamské dráze jsou trochu otazníkem, s nabízeným kurzem vypadá velice lákavě.

 

Zaynar – V/M

Cheltenham – 4. dostih (út, 16:20)

Betfair 10,9/3,6:1 – 2 eura

Loňský vítěz Triumph Hurdle začal tuto sezónu dvojicí snadných vítězství a potvrdil tak pozici jednoho z předběžných favoritů pro Champion Hurdle. Velkým šokem ale skončilo jeho poslední vystoupení, když v kurzu 1,07:1 našel přemožitele. Tento výsledek je ovšem z velké části zapříčiněn měkkou dráhou, které všeobecně potomkům Daylamiho nesvědčí. Zato cheltenhamská dráha mu sedí dokonale, což by mohlo ve vyrovnaném poli převážit misky vah na jeho stranu.

Tipy   5 - 15

Konto   + 3,22 euro

(tipaři hodnotí tip sázkou 1 až 3 euro)