Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ferdinand Minařík: Čekání na Cheltenham s „Královnou“

Ferdinand Minařík: Čekání na Cheltenham s „Královnou“

Příznivci překážkových dostihů už netrpělivě vyhlížejí zítřejší Cheltenham, kde se objeví dva naši zástupci, já jsem si našel jeden zajímavý tip už na dnešek.

Warwick 14:20, Desert Queen @ 5,5:1 V (bet365), 1 bod

Na start Mares´ Novice´s Chase se vydá sedmička začínajících steeplerek a vypadá to na velmi kvalitní sestavu. Myslím, že na čtyřkilometrové trati se dnes ukáže několik klisen, o kterých v budoucnu ještě uslyšíme.

Mírnou favoritkou je tady Brierry Belle (3,75:1). Ta v minulé sezóně vyhrála listed proutěnky v Cheltenhamu, do té nové vstoupila triumfem v Carlisle. Jednalo se o její první vystoupení nad těžkými skoky, počínala si ale sebejistě. Jednalo se sice o menší dostih, je ale vidět, že na bookies udělala dojem.

Nejzkušenější v této disciplíně je Stephanie Frances (6,5:1), která běhala i v létě, kde na velkých překážkách získala dvě vítězství. Naposledy zvítězila lehce v listed zkoušce v Bangoru před měsícem. Konkurence ale nebyla nijak silná, a také za to tady ponese přídavek necelá 3 kg. Běhala zatím jen na kratších tratích, a i když delší distanci by měla zvládnout, větší překážkou ale můžou být těžší soupeři a vyšší váha.

První zkušenost s touto disciplínou jde získat dvojice Rons Dream (7:1) a Morello Royale (34:1). Tyto dvě se představily před 17 dny v Kemptonu na měkké půdě, kde se jednalo o náročný dostih. První jmenovaná tehdy byla druhá, výkonnost by na tuto společnost mít měla, je ale spíš otázkou, jak se v krátké pauze dokázala připravit na těžší překážky.

Z Irska přijíždí Rock on the Moor (6:1), která zaujala zejména v březnu v Cheltenhamu, kde v Mares´ Hurdle dokončila druhá za výbornou Vroum Vroum Mag. Debut nad těžkými skoky absolvovala v Clonmelu, kde před třemi týdny byla třetí. Dostih jsem viděl, ale její výkon mě nijak nenadchnul (i když se v žádném případě nejednalo o nějaký výbuch). Stejný kurz má i  The Organist, která při svém překážkovém debutu na stejné trati bojovala o vítězství, v konci jí ale docházely síly, což se projevilo chybou na poslední překážce.

Už podle kurzů je vidět, že se jedná o vyrovnanou sestavu. Já si vybral Desert Queen, která mi z této společnosti trochu „vyčuhuje“. Jí už se celkem dařilo na proutěnkách, měla ale problémy se svým temperamentem. Většinou se tak schovávala v poli, ne ale vždy přinesla tato taktika kýžený efekt. Také se svojí postavou mi pasuje spíš na těžké skoky.

To dokázala v začátkem listopadu, při svém prvním představení v této disciplíně. Tam jí žokej nechal cválat, a i když měl ze začátku trochu problémy s její ovladatelností, za chvíli se uklidnila. V kvalitní sestavě klisen na třech mílích zvítězila, i když v závěru bylo vidět, že už toho má také dost.

Teď tedy „Královna“ půjde na kratší trati, která si myslím, že by jí měla sedět lépe. Půda „good“ je v tomto období na ostrovech trochu zvláštností, už na ní ale dokázala zvítězit. Za svůj poslední triumf musí sice nést také o pár kil víc, než většina soupeřek, s její mohutnou postavou by to ale neměl být problém. Myslím, že právě ten váhový rozdíl je to, co tady vysílá do role favoritky Briery Belle, která má menší zátěž. Já se v této kvalitní a vyrovnané sestavě ale přikláním k Desert Queen, u níž bych kurz vypsal alespoň o bod méně. Hodně štěstí!